tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

PIES STAŁ SIĘ OSOWIAŁY

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i ciężko się z tym nie zgodzić. Te czworonogi są bardzo wierne i pogodne, będą idealnym towarzyszem dla każdego, wystarczy mieć odpowiednie podejście. Psy to stworzenia o bardzo wesołym charakterze, lubią zabawy i spacery. Zdarza się jednak, że nie zawsze pałają świetnym nastrojem i powinno zwrócić to uwagę właściciela, że z pupilem może dziać się coś niedobrego.

Powody osowiałości u psa

2_img3_tk_merlin.jpg

Każdy właściciel psa wie, że są to zwierzęta pełne życia i radości, dlatego, jeśli zauważy się zmiany w jego zachowaniu, należy jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem. Gdy czworonóg staje się smutny, mniej energiczny, bywa często zlękniony to moment, w którym powinna w głowie zapalić się lampka ostrzegawcza. Osowiałość u psa może być spowodowana chorobą, zatruciem czy bólem związanym z urazem. Dodatkowo pupil może być apatyczny po szczepieniu lub po prostu mieć gorszy dzień. Należy jednak bacznie go obserwować i gdyby objawy nie zniknęły po dniu lub dwóch bezzwłocznie powinno się zgłosić do weterynarza. Kolejnym, bardzo poważnym powodem, dla którego samopoczucie zwierzaka może ulec pogorszeniu, jest depresja. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że depresja dotyka nie tylko ludzi, ale też zwierzęta. Może być ona wywołana tym, że nie zaspakaja się podstawowych potrzeb zwierzaka, takich jak na przykład obecność, zabawa, poczucie bezpieczeństwa, odpowiednia ilość ruchu. Również wydarzenia, jakie się w jego życiu dzieją, mają wpływ na nastrój zwierzaka. Depresja może pojawić się, gdy znane dotychczas życie ulega zmianie, np. inne miejsce zamieszkania, nowy członek rodziny czy pojawienie się w domu innego zwierzaka.

Zły nastrój u psa może pojawić się po prostu z powodu gorszego dnia, jednak nie powinien trwać on dłużej niż dobę lub dwa dni. Warto od razu po zauważeniu innego zachowania u pupila skontaktować się z weterynarzem, który z pewnością pomoże. Bardzo ważny w takich przypadkach jest czas, w jakim zacznie się działać, ponieważ zbyt długie zwlekanie z udzieleniem pomocy może być dla stworzenia bardzo niebezpieczne.

klinika weterynaryjna Toruń