tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

PRZYGOTOWANIE PSA DO BADANIA TOMOGRAFEM

Spora część społeczeństwa traktuje swoje zwierzęta jak członków rodziny. Dbają o nie, najlepiej jak się da i każde nawet najmniejsze dziwne zachowanie pupila powoduje strach. Każdy właściciel zwierzaka, nie ma znaczenia czy jest to pies, kot czy chomik, powinien zdawać sobie sprawę, że spoczywa na nim bardzo duży obowiązek. Posiadanie zwierzaka wiąże się z wizytami u weterynarza i to nie tylko na cykliczne kontrole i szczepienia, ale też w każdym przypadku, w którym zachowanie stworzenia odbiega od normy. Dlatego należy zdawać sobie sprawę, że takie wizyty kosztują, jednak ratowanie zdrowia lub życia ukochanego pupila jest warte każdej ceny. Kliniki weterynaryjne inwestują w coraz to lepszy sprzęt, aby móc jak najlepiej pomagać zwierzętom.

O tym należy pamiętać przed badaniem

Tomografia komputerowa to badanie, które wykorzystuje promienie rentgenowskie do uzyskania obrazów badanych struktur. Pozwala w bardzo dokładny sposób zdiagnozować przypadki ortopedyczne, neurologiczne, a także onkologiczne. Badanie tomograficzne wymaga odpowiedniego przygotowania zwierzaka i z pewnością w każdej klinice otrzyma się informacje, co należy zrobić. Przede wszystkim należy przypilnować, aby pupil nie jadł 8 godzin przed wykonaniem badania oraz nie pił przez co najmniej 2 godziny przed wizytą w klinice. Dodatkowo powinno się mieć ze sobą, wyniki badania poziomu kreatyniny. Jest to istotne, ponieważ przed podaniem kontrastu pracownik kliniki musi mieć pewność, że nerki dobrze funkcjonują. Jak wiadomo, zwierzęta nie są w stanie wytrzymać bez ruchu całe badanie, dlatego podaje się im leki usypiające. Nie jest to duża dawka, ponieważ badanie nie trwa długo. Tomograf dla psa to urządzenie, które jest o wiele dokładniejsze niż na przykład USG czy rentgen. Można nim przebadać wiele zwierząt i uzyskać dokładny wynik, który pozwoli na jeszcze bardziej fachową pomoc. Takie badanie wykonuje się najczęściej, gdy podejrzewa się choroby mózgowia, jamy brzusznej czy problemy ortopedyczne.

Posiadanie zwierząt to duża odpowiedzialność. Są to istoty żywe, które mają swoje prawa między innymi do godnych warunków życia, ale też należy dbać o ich zdrowie. Dlatego tak ważne jest znalezienie dla nich jednej sprawdzonej kliniki weterynaryjnej, która będzie się nimi zajmować w każdym przypadku. Jest to nie tylko poczucie bezpieczeństwa dla zwierząt, ale i właściciele będą spokojni, że oddają swoje pupile w dobre ręce.

klinika weterynaryjna Toruń