Co badamy?

Możemy wykonać tomografię praktycznie każdej części ciała zwierzęcia.

  • Głowa

    zatoki nosowe, ucho środkowe i wewnętrzne, stomatologia

  • Kręgosłup

    wypadnięcie dysku, przepukliny, urazy, wady wrodzone, nowotwory

  • Kości i stawy

    w szczególności dysplazja łokcia, FCP, OCD, skomplikowane złamania, deformacje kończyn

  • Klatka piersiowa

    i jama brzuszna

  • Pacjenci brachycefaliczni

    kwalifikacja do zabiegów wad wrodzonych dróg oddechowych

  • Onkologia

    Dokładne umiejscowienie guza i jego powiązanie z okolicznymi tkankami, obecność przerzutów,

  • Pacjenci powypadkowi

    krwawienia do jam ciała, odma,

  • Wady naczyniowe,

    np. zespół wrotno-oboczny, wady serca

Jak przygotować zwierzaka do badania TK?

Zwierzę, które zostanie poddane badaniu, musi spełniać określone kryteria. Przede wszystkim powinno być na czczo przez co najmniej 8 godzin, a do tego pozostać bez dostępu do wody przez 2 godziny przed TK. Zwierzę powinno także posiadać aktualne badanie krwi. Dodatkowo, w przypadku starszych oraz kardiologicznych pacjentów, wymagane jest posiadanie aktualnego badania echokardiograficznego serca.

Skanowanie za pomocą tomografu dla zwierząt przeprowadzane jest w sposób maksymalnie bezpieczny dla pacjenta. Zwierzę jest poddawane procedurze w stanie premedykacji lub podczas krótkotrwałej narkozy wziewnej, co ma na celu wyeliminowanie stresu oraz unieruchomienie zwierzęcia, umożliwiając tym samym jak najdokładniejsze przeprowadzenie badania.

Nadzór nad całością procedury sprawują wykwalifikowany lekarz prowadzący oraz specjalnie wyszkolony technik. Dzięki takim środkom bezpieczeństwa możemy zapewnić najwyższy poziom opieki nad zwierzęciem.

Dodatkowo z ogromną radością zapraszamy innych lekarzy do współpracy. Wierzymy, że dzięki łączeniu naszych doświadczeń oraz umiejętności możemy wspólnie proponować diagnostykę na najwyższym poziomie.

Przychodnia do diagnostyki wykorzystuje m.in. urządzenie wytwarzające promieniowanie jonizujące > tomograf komputerowy. Pracownia rentgenowska, w której to urządzenie jest wykorzystywane , została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki . Przychodnia kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o środowiskową dozymoetrięprowadzoną przez akredytowane laboratorium. Pracownicy przychodni zostali przeszkoleni w zakresie ochrony radiologicznej przez uprawnionego inspektora ochrony radiologicznej z firmy RADIOVET. www.radiovet.pl

Właściwie zabezpieczone ściany oraz stropy pracowni, przyjęte metody pracy, wdrożone procesy i procedury, jak również regularne odczyty dawek gwarantują, że działalność w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące prowadzona przez przychodnię nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.