tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

JAKIE SMAKOŁYKI SĄ NAJLEPSZE DLA ZWIERZĄT?

Każdy, kto posiada czworonoga, chce dla dać mu wszystko to co najlepsze. Psy tak jak i ludzie potrzebują konkretną dawkę kalorii danego dnia, aby mieć siły na funkcjonowanie i sprostać zadaniom, jakie napotyka się każdego dnia. Dodatkowo oprócz posiłków, które są podstawą diety, psy uwielbiają przekąski – są aromatyczne i smaczne oraz wzbogacają dzienną dawkę jedzenia, jaką przyjmują.

Przekąski inne dla każdego psiaka

Oczywiste jest, że każdy z czworonogów ma własny gust i smaki, które lubi w większym lub mniejszym stopniu, dlatego warto zadbać o to, aby dostawał te, które będzie zjadał z przyjemnością. Równie istotne jest też to kiedy pies przysmaki będzie otrzymywał. Na rynku można znaleźć takie, które dbają o zęby i dziąsła, pomagają lepiej trawić czy wzmacniają kości i stawy. Bardzo często stosuje się je jako nagrodę za wykonane zadanie na przykład podczas tresury. Każdy pies ma inne potrzeby, dlatego rasy, które narażone są na długotrwały wysiłek, powinny otrzymywać takie przekąski, które będą bogate w tłuszcze. Krótkie jednak bardzo intensywne ćwiczenia z psem, będą wymagały podania mu węglowodanów. Jeśli smakołyki podawane są po prostu jako przekąska, to najlepiej podawać te, które lubi najbardziej.

Jakie najlepsze?

Nie można jednoznacznie podać marki czy smaku, który będzie odpowiedni dla każdego zwierzaka, ponieważ każdy ma inne podniebienie, jak i potrzeby. To, że jednemu czworonogowi smakuje na przykład przekąska z dużą zawartością wołowiny, nie będzie równoznaczne z tym, że drugi zje je równie chętnie. Dlatego najlepiej jest zastosować metodę prób i błędów w tym przypadku. Właściciel z łatwością zauważy, co najlepiej smakuje jego pupilowi.

Mimo wszystko nim poda się jakiekolwiek przekąski psu, warto jest zapoznać się z jego ulotką. To, co zawiera smakołyk, jest równie ważne, jak każdy inny posiłek. Jest to dodatek do diety, jednak nie może być to produkt złej jakości. Dlatego znalezienie marki, która oferuje przekąski z produktów z najwyższej półki, powinno być priorytetem dla każdego właściciela czworonoga.

klinika weterynaryjna Toruń