tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

DLACZEGO WARTO ADOPTOWAĆ ZWIERZĘTA?

Nie ma co do tego wątpliwości, że czworonogi są cudownymi przyjaciółmi i potrafią towarzyszyć swoim opiekunom przez długie lata – dzieląc z nimi radości jak i smutki. Zarówno psy i koty potrafią odwdzięczyć się za okazaną miłość i troskę. Choć mówi się, że koty chodzą swoimi ścieżkami, to również potrafią pokazać swoje uczucia wobec właścicieli.

Zwierze ze schroniska gorsze od tego kupnego?

Zdecydowanie jest to nieprawdą. Psy ze schroniska nie różnią się niczym od tych kupnych, nie posiadają może rodowodów, ale mają uczucia i potrzebują własnego domu jak każdy inny zwierzak. Podczas adopcji, można być pewnym, że uratowany czworonóg okaże swoją wdzięczność pozostając wiernym towarzyszem tak długo jak będzie to możliwe. Często potencjalni opiekunowie obawiają się o to, że w schronisku zwierzęta są chore i zaniedbane – również jest to błędne myślenie. Każdy zwierzak który trafia do schroniska musi przejść badania i mieć zapewnione podstawowe leczenie, między innymi odrobaczenie czy szczepienie. Mimo, że warunki w takich miejscach nie są tak komfortowe jak w mieszkaniu, to zwierzęta są kąpane, badane, karmione i wyprowadzane na spacery. Można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli zaadoptuje się jednego psa, ratuje się też drugiego. Dlaczego? Azyle bardzo często są przepełnione i nie mogą już przyjmować zwierząt, mimo że te potrzebują pomocy, więc w takim wypadku zwalnia się miejsce dla kolejnego – a kto wie, może też mieć szczęście i znajdzie swoje miejsce na ziemi.

Przemyślana decyzja

Mimo, że wiele osób ma dobre serce i chciałoby przygarnąć wszystkie zwierzaki świata – nie da się tak. Każdą decyzję należy przemyśleć i dopiero wtedy zacząć działać. Podczas wizyty w schronisku warto zastanowić się jakiego psa się szuka, jak duże jest mieszkanie czy ile czasu będzie można poświęcić na przykład na spacery. Najbardziej odpowiednie byłoby kilkukrotne odwiedzenie czworonoga, którego chce się zabrać do domu, by nawiązać wstępną więź, ale też sprawdzić jego zachowania w różnych sytuacjach.

Warto zaadoptować zwierzaka, ponieważ zyska się przyjaciela, który nie opuści nigdy. Czworonogi są wierne, oddane i potrafią wprowadzić w życie wiele radości. Myśląc o posiadaniu zwierzaka, warto wziąć pod uwagę te ze schroniska.

klinika weterynaryjna Toruń