tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

DOMY TYMCZASOWE DLA ZWIERZAKÓW

Czym w ogóle jest dom tymczasowy? Jak sama nazwa mówi zwierze jest tylko przez pewien czas w takim domu. Jaki? To wszystko zależy od tego jak szybko znajdzie się dla niego właściciel, który zapewni mu dom na zawsze. Osoba, która zabiera czworonoga do siebie nie jest pozostawiona na pastwę losu, nie opiekun tymczasowy szuka właścicieli lecz fundacja lub stowarzyszenie działa prężnie, by to załatwić.

Zalety takiego rozwiązania

Zwierzęta, które trafiają do domów tymczasowych (zwanych również tymczasem) mają możliwość szybciej dojść do siebie – jeśli są po jakiś zabiegach lub chorują. Oczywistym jest, że w schronisku dba się o zwierzęta najlepiej jak się da, jednak nie ma szans zapewnić każdemu zwierzakowi tyle uwagi co powinien mieć, ponieważ jest ich bardzo dużo. Dodatkowo zwierzęta mają szansę oswoić się z przebywaniem w domu czy też z innymi zwierzętami. Dom tymczasowy to nie tylko korzyści dla czworonogów, każdy kto zdecyduje się na taką formę pomocy, ma poczucie, że uratował komuś życie, dodatkowo daje szansę na szybszą adopcję. Jednak największą zaletą bycia „rodzicem tymczasowym” jest posiadanie przyjaciela, który z pewnością będzie potrafił docenić pomoc jaka została mu zapewniona.

Kto może stworzyć dom tymczasowy?

Jeśli ktoś obawia się o koszta, to karmę i wizyty u weterynarzy są po stronie schroniska. Wystarczy mieć dobre serce, warunki i czas i można uratować wiele zwierzaków – trzeba jeszcze oczywiście przejść wstępną rozmowę z pracownikami fundacji, która chce nam oddać zwierzaka pod opiekę. Bezdomność czworonogów cały czas jest na bardzo wysokim poziomie, jednak ludzie mają też coraz większą świadomość tego i potrafią pomagać - jest to naprawdę budujące.

Nic nie nie jest w stanie opisać wdzięczności zwierzaka, którego się uratowało, trzeba to po prostu kiedyś przeżyć, by zobaczyć ile miłości mają w sobie te stworzenia. Pomóc zwierzętom można na wiele sposobów – domy tymczasowe są jednym z tych rozwiązań, które potrafią przynieść największe efekty. Nie ważne w jaki sposób się pomaga, najważniejszy jest sam fakt, że się to robi.

klinika weterynaryjna Toruń