tel. 56 645 66 66
Toruń, ul. Suleckiego 2h
weterynarz.vetmed@gmail.com
pn. - pt. 09:00 - 20:00
wizyty umawiane telefonicznie!
 
Menu

PRZEPROWADZKA Z DOMU JEDNORODZINNEGO DO BLOKU

Zwierzaki przyzwyczajone do dużej przestrzeni często mają problem z aklimatyzacją w nowym miejscu po przeprowadzce. Zwłaszcza, kiedy rodzina decyduje się przenieść z domku jednorodzinnego spoza miasta do bloku w samym centrum. Jest to ogromna zmiana dla psa czy kota, który już nie może swobodnie wyjść na posesję, wylegiwać się na słońcu czy bawić ze swoim panem. Nie oznacza to jednak, że odnalezienie się w nowym środowisku jest niemożliwe, wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

Częste spacery po kilka razy dziennie

pies w domu Zmniejszenie powierzchni, po jakiej mogą się poruszać pupile na pewno znacznie wpłynie na ich zachowanie oraz charakter. Aby nie odczuły tak znacznie zmiany, konieczne będą długie i wyczerpujące spacery, nawet po kilka razy dziennie. Dzięki nim będą mogły się wyszaleć, pozbyć nadmiaru energii i załatwić wszystkie swoje potrzeby. Początki chodzenia na smyczy przy nodze właściciela nigdy nie będą łatwe, jednak odpowiednie nagradzanie dobrego zachowania prędzej czy później nauczy zwierzaka, czego się od niego wymaga. Warto zadbać o to, by pupil miał swoje miejsce do odpoczynku, także na świeżym powietrzu. Jeśli w mieszkaniu dostępny jest balkon można na nim ułożyć w cieniu legowisko, ale tylko kiedy jest się w domu i ma się czas na pilnowanie psa lub kota. Wysokość jest dla nich czymś nowym i podczas próby zejścia na świeże powietrze będą mogły zrobić sobie krzywdę.

Czas na wspólną zabawę

Nie można zapominać o tym, że bez względu na miejsce zamieszkania trzeba swoim zwierzakom poświęcać czas każdego dnia. Bez względu czy chodzi to głównie o zabawę z młodym szczeniakiem, czy leżakowanie z kotem, pupile na pewno docenią fakt poświęcenia im odrobiny uwagi. Być może mniej będą się stresowały taką zmianą, kiedy przez pierwsze dni będą przebywały w towarzystwie domowników.

Wyprowadzka jest dużym wydarzeniem nie tylko dla rodziny, ale również zwierzaków. Muszą one dostosować się do nowych warunków, ograniczonej przestrzeni i braku możliwości samodzielnych spacerów na posesji. Jeśli jednak właściciele będą się stosować do naszych wskazówek, prawdopodobnie pupile nie zauważą aż tak dużej różnicy od dotychczasowego życia.

klinika weterynaryjna Toruń